Forum gry Dragons of Shadow


#1 2010-01-05 13:05:48

 Dziadek_Mrok

Nowy użytkownik

Skąd: Ciemnica
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 2
Punktów :   

Broń biała i magowie.

Witam,
Mam pytanie odnośnie rozgrywki fabularnej - czy mag lub kapłan może używać broni białej ? (np. drąg, włócznia, miecz, itp.)
Czemu zadaje takie z pozoru dziwne pytanie, ponieważ zauważyłem, że zdolność tworzenia tarczy woli wypadła dla klas samuraja i paladyna. Wiemy też, że taka tarcza jest w miarę silną umiejętnością, chociaż siła woli blokuje teraz tylko połowę obrażeń fizycznych, jest jednak tańsza w kosztach treningu od wytrzymałości. Rozumiem, że prawdopodobnie niektóre osoby wybierały sobie jedną z wyżej wymienionych klas postaci i dobijały sobie wysoką wartości SW, co przed obecnymi zmianami zasad fabularno - mechanicznych dawało im bardzo dużą przewagę (przynajmniej nad niektórymi graczami). Może się pomyliłem, ale jednak wolałem poruszyć ten temat, bo nie chce, później prosić o reset statystyk i zmieniać w trakcie gry projektu postaci...
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Ostatnio edytowany przez Dziadek_Mrok (2010-01-05 17:35:46)


Offline

 

#2 2010-01-05 17:59:46

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

właśnie też miałem zakładać temat co do sw albo zapytać na gg jakiegoś Gma. Chodzi o generowanie tarczy siły wolni. Znaczy. Postać atakująca bronią białą np. maga z sw potrzebuje szybkości, żeby go trafić. Tymczasem zauważyłem, że mag używający sw zazwyczaj nie posiada dużej ilości szybkości/zręczności a na pewno nie ma w tym przewagi nad wojakiem z mieczem, który bez tego padałby po 3 turach. Mimo to atak sw zawsze kończy się powodzeniem (tak zauważyłem). W mniejszym lub większym stopniu, ale się udaje.

Drugą sprawą jest obrona tarczą sw. Wg. mnie jej reakcja czy tam powstawanie też powinno być zależne od szybkości posiadacza tej statystyki. Bo np. biorąc pod uwagę, że jeden z przeciwników walczy bronią białą a ma np. ze 4 razy większą przewagę szybkości to i tak zatrzyma się jego broń na sw wolnego maga. W końcu generowanie takiego cudeńka przed sobą chyba też zajmuje trochę czasu. I proszę nie pisać, że sw jest ciągle koło maga bo jakby go taka bańka otaczała to by za przeproszeniem tykiem na krześle w karczmie nie mógł usiąść w moim mniemaniu.

Następny aspektem jest, że woj musi trenować siłe, wyta i szybkość/zręczność, żeby być wprawnym w walce (robiłem wojownika który miał samego wyta i pomijając fakt, że nie dało się go zabić to bardzo szybko szło go unieruchomić bo wystarczyło trafić w czuły punkt i cały wyt szedł się kochać). a postać posiadająca tarczę sw może trenować tylko sw (któa w dodatku jest tańsza w treningu), bo sw odpowiada za obrone, atak (podnoszenie w powietrze albo wciskanie gałek ocznych przy pomocy sw to dobre pomysły na atak) a i to, że sw zawsze trafia. Dzięki temu może trenować tylko jedną statystkę zastępującą trzy i w dodatku ma to taniej w energii. Bo kasa na późniejszych etapach (tak po dwóch miesiącach) nie gra roli. Przynajmniej dla mnie nie grała i zawsze mi zalegał jakiś milion w banku za który nie mogłem nic wytrenować.


No, ale ja się produkuje a może nie mam racji... . I znając życie nie mam racji i zostanie mi to wytłumaczone no, ale przynajmniej bede wiedzieć i będę zadowolony.
Może moje spostrzeżenia co to trafień to tylko złudzenie a najzwyczajniej w świecie zawsze musiałem mieć pecha z magami, chociaż chodzi mi o ogół i zachowanie tych zasad mech-fab. Bo nie pisze w wyjaśnieniu sw od czego zależy szybkosć wygenerowania tej tarczy

Pisałem głównie o szybkości, bo uważam, że zręczność w tym wypadku jest mniej ważna. Bo co mi po tym, że robię akrobacje i trafie za pierwszym razem w miejsce, które chciałem skoro za wolno zbliżę się do tego kolesia z sw i mimo wszystko wtedy ma większe szanse na postawienie tej tarczy.


więc. Prosiłbym o wytłumaczenie mi, i pewnie nie tylko mi, zasady działania sw, bo wydaje mi się, że w zasadach mech-fab jest za mało o niej napisane jeśli chodzi o sprawy obroną, atakiem i trafienia tą esencją magiczną


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#3 2010-01-05 18:36:41

 Dziadek_Mrok

Nowy użytkownik

Skąd: Ciemnica
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

No cóż, magia jest dość otwartą dziedziną walki jeśli chodzi o jej używanie, w porównaniu do wymachiwania mieczem. Podobnie ciekaw jestem jak się ma sprawa ciskania przedmiotami we wroga przez osobników o dużej sile woli ? Czy taki swego rodzaju pocisk poruszany siłami umysłu może lecieć we wroga z dużą prędkością ? Wiem, że jest to zapewne zbyt silna zdolność i pewnie są od tego dodatkowe modyfikatory albo innego rodzaju ograniczenia, jeśli tak to jakie ?
Wiem, że przeciągam temat, ale jak mój przedmówca zauważył w kwestii magii jest wiele wątpliwości i ich rozwiązanie zaoszczędzi wiele nieprzyjemności w przyszłości.

Ostatnio edytowany przez Dziadek_Mrok (2010-01-06 20:17:11)


Offline

 

#4 2010-01-07 15:28:09

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

fabularnie możesz używać każdej borni, chyba że ograniczania wprowadza jakaś rasa bądź klasa, dodatkowo jako mag/kapłan możesz dopalić broń z jakiś tam % inta.

Co do SW, jaki że jet tańsze w treningu siła tarczy SW została zmniejszona, co oznacza że za obornę odpada jakiś tam dany % posiadanej statystki. Tarcza SW dodatkowo jest dostępna dla klas które mają ja w skilach, z tego co pamiętam samuraj i palladyn już jej nie posiadają. Jedyną klasą magiczna która nie ma tarczy w sklilach jest chyba szaman.

Cyna@
"Mimo to atak sw zawsze kończy się powodzeniem (tak zauważyłem). W mniejszym lub większym stopniu, ale się udaje. " Hmm zależy, prowadzę już troszkę i nie wydaje mi się aby atak SW zawsze trafiał

"Drugą sprawą jest obrona tarczą sw. Wg. mnie jej reakcja czy tam powstawanie też powinno być zależne od szybkości posiadacza tej statystyki"
Tarcza sw to naturalna obrona magów, działa tak ze jest od początku, każde uderzanie ją osłabia i tarcza pęka , tu mag musi sie skupić nad jej postawieniem od nowa, co oznacza że jak porzadny wojak go rąbnie to po jednym ciosie jest koniec.

"Następny aspektem jest, że woj musi trenować siłe, wyta i szybkość/zręczność, żeby być wprawnym w (...)

JA odpoczynków grania na tekstowych niemal zawsze robię wojaków i nie narzekam ... A ogólnie osłabiliśmy właśnie po to SW jako state do ataku, być może osłabimy jeszcze nieco, ale to się zobaczy.

Dziadek_Mrok@

Zależy od masy przedmiotu, jeśli swoim SW ledwo dźwigasz przedmiot to ciśniecie nim jest niemal nie możliwe.. Jeśli utrzymujesz przedmiot bez problemu to osiąga on normalną prędkość pocisku np z procy.

Offline

 

#5 2010-01-07 15:52:16

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Broń biała i magowie.

Odnośnie ładowania tarczy mam jeszcze jedno do dodania:
A czy wojak musi ładować wytrzymałość, żeby zaczęła działać? No właśnie. To dlaczego mag ma niby czekać, by móc się bronić?


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#6 2010-01-07 17:49:30

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

No tak, ale zauważ że choćbyś miała 1kk wytrzymałości (co i tak jest niemożliwością) to nie zatrzymasz nią strzał lecących w stronę oczu, kolan i innych słabych punktów. Tymczasem sw po prostu odbija takie pociski jak piłki (przy odpowiednim poziomie sw oczywiście).

Dlatego uważam, że odbieranie ciosów przy pomocy sw było bardziej logiczne na refleks. Nie chodzi mi o to, żeby tarcze ładować przez dwie tury. stworzenie takiej tarczy to nawet nie jest ułamek sekundy. Jednak to, czy postać zdąży postawić tą tarczę przed dotarciem nieprzyjacielskiego ciosu mogłoby zależeć od szybkości.
No może że jest brana szybkość pod uwagę a walki które widziałem były pechowe dla osób, które atakowały postać używającą sw.

Kamys napisał:

JA odpoczynków grania na tekstowych niemal zawsze robię wojaków i nie narzekam ...

Ja w sumie też preferuję wojowników niż magów i nie narzekam. w sumie to się może wyrównać, bo wojem łatwiej się expi i potem dostajesz więcej kasy itd. itd.
ale jednak ja trzymam się póki co mojego zdania, że sw może zastąpić 3 statystyki. Chociaż już nie aż tak bardzo, ale chciałbym, żeby w zasadach mech-fab w tekście o sw było napisane, że szybkość generowania tarczy aby zatrzymać cios zależy od sw. Nie chodzi o czas w jakim powstaje tarcza ale o refleks jej posiadacza. Tak samo ataki z zaskoczenia od tyłu mogłyby mijać tą tarczę jeśli ten przykładowy mag stoi do ukrytego oponenta tyłem. Bo wydaje mi się, że jeśli tarcza sw ciągle otacza i jest w ogół właściciela to ciągle by musiała się marnować jego mana przez co po prostu by się rozładowała i za przeproszeniem dupa blada . Tak mi się zdaje...

Nie chcę doprowadzić do osłabienia osób używających sw, ale chciałbym logiki o której tak wiele się ostatnio mówi ^^



Możeee, że ja jestem w błędzie bo dalej nie otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie i wydaje mi się naważniejsze pytanie.
Czy jest jakaś zależność między sw i szybkością


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#7 2010-01-07 18:59:11

Dialeisham Imatusai

MG - MegaGnój xD

5751062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-20
Posty: 222
Punktów :   
WWW

Re: Broń biała i magowie.

Cyna napisał:

Czy jest jakaś zależność między sw i szybkością.

Nic mi o takiej zależności nie wiadomo.

Cyna napisał:

Bo wydaje mi się, że jeśli tarcza sw ciągle otacza i jest w ogół właściciela to ciągle by musiała się marnować jego mana przez co po prostu by się rozładowała i za przeproszeniem dupa blada . Tak mi się zdaje...

SW nie zjada many. d; Przynajmniej u mnie. Ataki przeciwników zmniejszają  siłę tarczy, a nie czas jej trwania.

Że SW zatrzymuje ataki typu lecące w stronę oczu strzały? Nie może? To jedna z jej właściwości. To jakby zabronić zręcznej postaci salta, tylko dlatego że szybka nie może......

Ostatnio edytowany przez Dialeisham Imatusai (2010-01-07 19:15:18)


: Dialeisham Imatusai : Leracot Aweira : Muriel Namtar : Audentia Selk'bash : Jayawijaya Shwetambari :

http://lythael.deviantart.com/

Offline

 

#8 2010-01-08 18:20:33

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

Cyna@

Nie ma żadnej zalerzności, czy wojownik potrzebuje szybkości żeby móc oddziałać wytem ? Żeby móc korzystać ze zbroi ?

U mnie pierwsze trzymanie many nie zjada, zjada natomiast kolejne

Offline

 

#9 2010-01-08 18:24:41

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

No więc okej.

Uzyskałem odpowiedź, którą chciałem uzyskać i dziękuję . O to mi chodziło, żebym potem nie stwarzał problemów w trakcie gry.
dzięki!


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#10 2010-01-08 18:27:10

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: Broń biała i magowie.

Jeszcze swoja drogą za ataki SW tym bardziej je mane, ale to tak w gwoli ścisłości aby już wszytko było wytłumaczone ?

PS

Mag zawsze może polegać na unikach, bo w końcu lepiej uniknąć niż dać sobie rozłupać tarcze

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl