Forum gry Dragons of Shadow

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-08-17 14:12:38

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

PUNKTY FABULARNE

Pomysł wprowadzamy w życie w tzw "Erze srebra". O cóż chodzi ? Ano o punkty za które wykupić będzie można:
- rasy (wampira, wilkołaka, pół anioła, pół demona)
- klasy (być może nowe)
- AP
- Energie
- umiejętności fabularne
- artefakty
- punkty umiejętności
- rangi
- złoto
- surowce
- inne (własny pomysł do ustalenia z mg)
- Klan
- Dodatkową lub wzmocnioną zdolność klanową.

Punkty przyznawane będą za:

- Odgrywanie postaci na karczmie i w kaplicy
- Sesje
- Przygody
- Ciekawe i dobre pomysły
- Profile
- Znalezienie buga i zgłoszenie go, nie wykorzystując
- Za dobrze opisane modlitwy i rytuały (tylko rangowi kapłani mogą za to rozdać punkty)


Punkty rozdawać będą:

- Admin : 15
- Mistrz Gry : 15
- Książe : 12
- Strażnik klimatu : 12
- Kapłani : 8
- Straznik/gwardzista/: 6

Zasady rozdawania
Każda osoba posiadająca kilka rang upoważnionych do rozdawania punktów (np książę i MG) może w ciągu tygodnia rozdać ilość punktów równa wartości pochodzącej z wyższej rangi (czyli przykładowo Książę MG może rozdać 10 punktów)


Co poniedziałek każdy gracz posiadający daną rangę otrzymuje opisaną powyżej liczbę punktów. Punkty te nie sumują się (np strażnik maksymalnie może mieć 3) i wydać je można do końca tygodnia. Punktów przyznawać nie można samemu sobie i każde przyznanie punktów musi być usprawiedliwione w raporcie przesyłanym adminowi w niedziele każdego tygodnia. Liczba punktów rozdana na jednego gracza w ciągu 1 tygodnia nie może przekroczyć 1/2 maksymalnej wartości (zaokrąglonej do góry). Raporty zostaną składane w odpowiednim dziale forum, gdzie każdy gracz będzie mógł sprawdzić swoją bieżącą ilość punktów (gdyż gracze mogą takowe punkty zbierać by wykupić lepsze zdolności itp.). Każdy gracz otrzyma oddzielnie 2 rubryki xx/yy (gdzie xx oznacza aktualną ilość a yy ilość łączną zebraną nawet jeśli gracz takowe wydał). Gracz posiadający największą łączna ilość punktów na końcu ery zostanie wynagrodzony z początkiem nowej ery nagrodą ustaloną przez mg (artefakt, zdolność, ranga, klan itp).

UWAGA !!! Każda ranga wyżwsza i osoby uprawnione ma obowiązek rozdawania punktów fabularnych, raz ta tydzien w wyznaczony dzień. W przypadku gdyby punkty nie zostały rozdanę, zaś osoba nie miała by jasnego usprawiedliwania czemu nie rozdała, odejmowane jej będzie - 1/3 badz 1/2 tego co moze rozdac.
Rozumiemy iz czasem sa powody ze nie mozna, np samo nie siedznie na grze przez jakis czas, czy brak czasu.. niemniej prosze mi to zglaszac, jesli nie zauwarze.

Cennik:

- AP - 1 AP za 1 punkt
- punkty umiejętności - 1 punkt za 1 punkt umiejętności mechanicznej (walka bronią biała, unik, itp)
- Energie - 1 punkt = 10 energii tymczasowej / 1 punkt = 0.1 energii stałej
- rasy (wampira, wilkołaka) - zmiana rasy (nie koniecznie łączy się ze zmiana i  restem postaci),  10 Punktów
- umiejętności fabularne - 25 (Ilość średnia, może ulec zmianie w czasie targowania się z MG)
- klasy (być może nowe) - 35 punktów (trzeba uzgodnić z MG)
- artefakty - 60 punktów
- rangi - od 10 do 30 punktów (np. rycerz - 10 punktów, Lord/Hrabia - 30)
- złoto -  1 punkt daje 500 złota
- Klan - 80 punktów
- Dodatkową lub wzmocnioną zdolność klanową. - 100 punktów
- inne (własny pomysł do ustalenia z mg) - Wartość zmienna




Dodatkowo punkty fabularne będą odejmowane za:

-Bogowanie
-Odgrywanie niezgodnej rasy/ klasy/ płci co do karty postaci
-inne - zależne od osób upoważnionych
- nie rozdanie swoich pf w tygodniu (osoby wyznaczone)

Punkty odejmować mogą

-Admin
-MG
-Książ eta
-Strażnicy klimatu

Offline

 

#2 2008-08-17 14:26:00

Cyna

Moderator

Skąd: Siemysłów xP
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 425
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Podoba mi się ten pomysł . Będzie można kupować poziomy strażnicy, chowańce lub mithril?


Agahid(+), Zaruun, Thumkir(+), Dri, Arot, Amdrigar(+), Sevian, Grazbozur Yamaraj Abukhatan(+), Rassin

5 er stażu

Offline

 

#3 2008-08-17 15:17:14

Ash

Moderator

11533700
Skąd: Yrotala (Bydgoszcz)
Zarejestrowany: 2008-06-23
Posty: 79
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

"Strażnik klimatu" Prawie jak strażnik teksasu, mogę się tym zająć ^^ zgłaszam się na chętnego.


http://i12.tinypic.com/6bcvfkp.gif
TO POWER!

Offline

 

#4 2008-08-17 16:08:08

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Sie zobaczy ^^ co do mitu, chowancy i straznicy nie bardzo, ewentualnie mozesz wymienic nagrode na kase i kupic co trza

Offline

 

#5 2008-08-17 23:15:04

El

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 10
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

ja juz znalazłem tyle bugów;p
i miałem pare pomysłow
teraz mi sie skonczyły..to zaczeły sie punkty za to ;p

Offline

 

#6 2008-08-17 23:58:20

 Kukaku-chan

Użytkownik

3260871
Skąd: Gorzów
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 187
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Nigdy jeszcze czegos podobnego nie widzialam ale bardzo mi sie ten pomysl podoba . ; ]


http://img374.imageshack.us/img374/9918/mybanner48b6888e9bb9duj9.jpg
Rosemary - Dzisiaj 23:04:19 - [ 75 ChatBox Postów ]
xP ahhh ja się kiedys turniejowałam... moją Wiewiórką Bojową walczyłam... i wsadziłam Vinowi sztylet  w tyłek xD ale on mnie pokonał xD

Offline

 

#7 2008-08-18 09:54:33

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Spokojnie El ;p dzis jak zdolam spisze nowy regulamin i kilka punktów donosie bugow ;p No i rzecz jasna musze znalesć preogramiste ktory poradzi sobie z kilkoma rzeczami kotre mniej wqiecej odkrywlam, ale jakos bedzie ;D Dam rade, swoja droga mam juz wybranych ewentualnych ludzi do rozdawania punktow, kazdemu dam znac na poczatek ery (glownie sa to ludzie ktorych moge osobiscie zabic) swoja droga range rozdawacza przy okazji bedzie mozna otrzymac w momencie gdy wygra sie erową punkracje

Offline

 

#8 2008-08-18 13:21:29

Vivian

Moderator

1
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: PUNKTY FABULARNE

Uu, biedny Eluś.

Ja coś takiego widziałam, ale na innych zasadach i powiem, że jest to dobry pomysł. Takie punkty motywują graczy. Nie jestem pewna co do cennika w niektórych przypadkach. Klan jest o wiele droższy od rasy czy klasy, czyli jakby od założyciela klanu wymaga się wyższego poziomu fabularnego (upraszczam), a przecież klan to zazwyczaj kwestia tylko dobrego pomysłu i opisu. Ale oczywiście rozumiem, że nie może być też tanio, bo i klanów się namnoży. Nie mówię też, że wilki czy wąpierze powinny być droższe. Tak jest dobrze, bo są osiągalne.
Posumowując: Viv by zmniejszyła ciut cenę klanu.


P.S. Zabić... Rzucić na pożarcie chomikowi? x]


* Shira * Vivian * Vevalia * Catherine * Amarante * Valerie * Emeleth * Luminita * Shizuri * Christel * Zoe * Vethandius * Zahira *

http://img23.imageshack.us/img23/6287/wolvesf.jpg
                       Viv                                                 Shin

Offline

 

#9 2008-08-18 13:26:06

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Znaczy chodzi o to że klan mozna tez dostac na tych samych zasadach co wczesniej czyli pozwolenie + kasa. Tu jednak jesli zbierzesz pukty nie musisz pytac o pozwolenie i dostajesz nan kase ja osobiscie z cosnika wolala bym nowa zdsolnosc dla postaci albo klanowke ;]... Ale takie cos tez sie czasem przydaje, tym bardziej jak bym nire dala zgody na poczatrku gry np na powstanie seksty bo nie byla bym pewna czy gracz dobrze odegral by np kaplana glownego nowej krwawej sekty, jesli ma duzo punktow moge miec ta pewnosc i nie bede sie czepiac



Swoja droga sami zalozyciele klanu powinni byc klimatowo dobrzy a nawet bardzo, to w sumie jest cos w rodzaju nagrody, tym bardziej ze mozna dostac umiejetnosci klanowe za to ^^"

Offline

 

#10 2008-08-18 13:30:44

 Kukaku-chan

Użytkownik

3260871
Skąd: Gorzów
Zarejestrowany: 2008-04-05
Posty: 187
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Mam jeszcze jedno małe pytanko .
Co miałaś na myśli mówiąc że punkty będe rozdawane (między innymi) z Przygode ?


http://img374.imageshack.us/img374/9918/mybanner48b6888e9bb9duj9.jpg
Rosemary - Dzisiaj 23:04:19 - [ 75 ChatBox Postów ]
xP ahhh ja się kiedys turniejowałam... moją Wiewiórką Bojową walczyłam... i wsadziłam Vinowi sztylet  w tyłek xD ale on mnie pokonał xD

Offline

 

#11 2008-08-18 13:42:14

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

To tez jak by za sesje ktore powiedzmy prowadzi Ci osobiscie mg, w kazdym badz razie to znow sesje

Offline

 

#12 2008-08-18 13:51:46

Vivian

Moderator

1
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: PUNKTY FABULARNE

A. Chyba, że tak. Bo myślałam, że stary sposób został zastąpiony tylko tym nowym. Jeśli nadal można uzyskać zgodę i założyć klan po zebraniu funduszy to jest ok. Bo tym sposobem prawie nic się nie zmieniło. Jedynie powstała nowa możliwość.

Co do MG: koniecznie napisz kto tak by każdy wiedział kogo męczyć ;]


* Shira * Vivian * Vevalia * Catherine * Amarante * Valerie * Emeleth * Luminita * Shizuri * Christel * Zoe * Vethandius * Zahira *

http://img23.imageshack.us/img23/6287/wolvesf.jpg
                       Viv                                                 Shin

Offline

 

#13 2008-08-18 13:54:30

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Iz mowi ze mecznie o punkty bedzie karane... O boze ten zas dostal dalna...
Trzepie mi tu glowa do bana bana bana terakota xD.....

Offline

 

#14 2008-08-18 14:12:01

Vivian

Moderator

1
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-04-04
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: PUNKTY FABULARNE

Ja tam go będę męczyć. Się nie boję ;p

Banana banana banana terracota banana terracot terracota pie! Hey! http://fc07.deviantart.com/fs28/f/2008/075/a/7/Leaf_Cat_emoticon_rock_GAIARO_by_kaniachocolate.gif


* Shira * Vivian * Vevalia * Catherine * Amarante * Valerie * Emeleth * Luminita * Shizuri * Christel * Zoe * Vethandius * Zahira *

http://img23.imageshack.us/img23/6287/wolvesf.jpg
                       Viv                                                 Shin

Offline

 

#15 2008-08-18 14:15:04

Kamys

Administrator

2785425
Zarejestrowany: 2008-04-03
Posty: 680
Punktów :   

Re: PUNKTY FABULARNE

Przyda sie pomoc przy meczniu tego...  Iza

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl